BROŠŪRAS, INSTRUKCIJAS

Sūkņu ieskats

Viscosity top banner

Lēns, biezs, viskozs vai blīvs? Jebkurš no šiem vārdiem var būt raksturīgs augstas viskozitātes šķidrumam. Neatkarīgi no tā, vai sūknējat biezas eļļas, lipīgu medu vai aveņu ievārījumu ar kauliņiem, vienmērīga ražošanas procesa uzturēšanai tiek izvirzītas ievērojamas prasības.

Ir vairākas priekšrocības pārzināt sūknēšanas procesu un viskozu šķidrumu pārstrādi, pie nosacījuma, ka sūknis tiek izmantots korekti:

 • Mazāks neplānoto dīkstāvju skaits

 • Izmaksu ietaupījumi

 • Pagarināts sūkņa kalpošanas laiks
     
 • Minimizētas noplūdes
     
 • Enerģijas ietaupījums
     
 • Uzlabota produktu kvalitāte

Šīs priekšrocības nozīmē, ka pārdomāta izvēle nodrošinās augstas kvalitātes produkciju

KONFIGURĀCIJA — LŪK, KĀ BŪTU JĀDOMĀ

Viskoziem šķidrumiem parasti ir viena kopīga iezīme: tie ir biezi. Tomēr dažādi šķidrumi var atšķirties vairākos aspektos, un tāpēc sūkņa īpašībām ir jābūt piemērotam šķidruma īpašībām. Piemēram, ievārījums var saturēt daļiņas, ar kurām diafragmas sūknis var netikt galā, bet rotoru sūknis viegli tiks galā.

Izvēloties sūkni ar noteikto materiālu un parametriem šķidruma pārsūknēšanai, ir jāņem vērā vairāki faktori. Jums ir jānodrošina, lai sūknis būtu viegli tīrāms, lai nepieļautu piesārņojumu starp dažādiem pārsūknējamiem šķidrumiem un atvieglotu tīrīšanu pēc lietošanas.

Sūkņa jaudai jābūt pietiekamai, lai apstrādātu specifisko šķidrumu. Tas nozīmē, ka ir jāizvēlas sūknis ar pietiekami augstu spiedienu, ātrumu vai jaudu, lai efektīvi sūknētu viskozu šķidrumu.

Būtisks faktors ir sūkņa konstrukcijas izpildes materiāls, kas ietekmē viskozu šķidrumu sūknēšanas rentabilitāti. Piemēram, viskoziem šķidrumiem ir nepieciešami materiāli, kas ir izturīgi pret nodilumu un eroziju.

Veiksmīgai ražošanai nepieciešami pielāgoti plūsmas risinājumi, pie tam ne tikai viskoziem šķidrumiem. Arī citiem mazāk viskoziem šķidrumiem, piemēram, alkoholam vai pienam, ir nepieciešama cita pielāgota vide vai īpašības, piemēram, ATEX vide vai sūknis, kas izgatavots no sanitārā materiāla.

VIEGLI RĪKOTIES AR BIEZU ŠĶIDRUMU

Viskozu šķidrumu pārsūknēšanai jums ir jāizvēlas noteikts sūknis. Šeit ir sūkņi, kas viegli apstrādā viskozitāti:

 • Elastīgas gumijas caurules sūknis. Jūsu draugs un palīgs, ja vēlaties, lai šķidrums tiktu apstrādāts maigi, vienlaikus izpildot augstas prasības.
 • Rotoru sūknis. Tiem, kam nepieciešama liela plūsmas jauda, spēja tikt galā ar daļiņām un vienmērīga plūsma.
 • Diafragmas sūknis. Sūknis, kas ir pašsūcošs, izturīgs pret nodilumu, izgatavots no elastīga materiāla un viegli tīrāms.
 • Vītņsūknis. Acīmredzama izvēle tiem, kas vēlas sūkni ar pašsūknēšanas spēju, lai apstrādātu lielas daļiņas un šķiedras, un iespēju mainīt plūsmu.
 • Divvītņu tipa sūknis. Daudznozaru sūknis, kas nodrošina vienmērīgu sūknēšanu bez pulsācijas.

Šiem sūkņiem ir vairāk funkciju nekā šeit aprakstīts, pie tam dažiem ir pilnīgi unikālas funkcijas. Ja vēlaties uzzināt vairāk par viskoziem šķidrumiem un risinājumiem, kas atbilst jūsu vajadzībām, droši sazinieties ar mums

Par Tapflo. Tapflo grupa ir neatkarīgs, ģimenes īpašumā esošs Eiropas ražotājs un globāls membrānu sūkņu, centrbēdzes sūkņu un citu rūpniecisko procesu iekārtu piegādātājs. Tapflo savas pārstāvniecības ir 30 valstīs un neatkarīgi izplatītāji vairāk nekā 45 valstīs.